Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tegyük fel: találtam a kertben...

Tegyük fel: találtam a kertben elásva 24 karátos aranyrudakat,1 milliárd ft értékben. Sikerült eladnom és szórom a pénzt, amikor nincs keresetem. Számíthatok büntetésre?

Figyelt kérdés

Mi van ilyenkor?

Ha valakinek eszméletlen sok pénze van, de nem tud vele elszámolni?

Megbüntetik? Mire fel?

Hogyan lehet ezt valahogyan kijátszani?


2013. júl. 20. 10:13
1 2
 1/13 Egy ork válasza:

Azért bűntetnek meg, mert ami a kertedben van elásva, az az állam tulajdona..

Magyarország munkaerőtartalékának persze adják ezerrel a lóvét, de azok csak purgyét adnak, nem hasznot.

2013. júl. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha bevétel van azért adózni kell, aztán beteszed a bankba vagy akárhová ahol jó helyen van és ennyi.

Nos a pénzedet elszórhatod arra amire akarod csak ugye a NAV kérdezősködni fog hogy honnan van az a sok pénz és adócsalás miatt simán bevarrhatnak.

De ha te ezeket megtalálod, felbecsülteted, leadod és kapsz érte pénzt azután adóznod kell mert jövedelemhez jutottál. Miután leadóztad már nem lesz semmi gond, persze fognak kérdezősködni hogy az honnan van meg elkezdhetnek nyomozni is, meg minden, aztán csak fejfogás lenne belőle, ezért is éri meg inkább apránként beadni csak úgy időnként egy keveset, minden után adózni, elszámolni azután mehet a bankba hogy kamatozzon mert több 100 milliót már érdemes betenni bankba.

És hogy mire fel büntetnének meg? Nos sok válasz lehet erre, először is miért nem adóztál a bevételed után, másrészt ha a kertedben találsz valamit, nem biztos hogy a tiéd mert azt bizonyítani is kell, mert ha vetted a házat korában simán lehet hogy az előző tulajdonos rejthette el, vagy mondjuk még korábban akár a világháborús években is vagy előtte is tehették volna oda, és lehet pont azt keresi az állam már évtizedek óta, persze akkor kaphatsz érte jutalmat ha bejelented a dolgot, de mindenképp ilyen esetben óvatosnak kell lenni.

2013. júl. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Jutalomra ne szamitsz max valami plecsni vagy papiralapu "jutalomra" hogy mennyire onfeladlozo hazafi "baromvagy" mar elmezest. AMugy most lesz megint ado amnesztia 2.0! :))) Szoval 5millio felett ha a megadott szamlara beteszed a penzt es 5evig nem nyulsz hozza akkor se adoznod nem kell utanna se megmondani, hogy honnan van a love...

Addig persze viktorunk hasznalja a lovet...

2013. júl. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én tuti dobbantanék külföldre, és ott kezdeném el elverni a pénzt.
2013. júl. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az van, hogy amit a kertben találsz 30 centinél mélyebben az az állam tulajdona!


Amúgy meg kiviszed a pénzt külföldre és soha nem fog rálátni a NAV, annyit költesz belőle amennyit akarsz és kiröhögöd őket.

2013. júl. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Külföldre akárhova?

És ha kimegyek, költök, és azzal jövök vissza?

Tisztában vagyok vele, hogy ez az ország egy vicc, de ez az anyanyelvem, itt tudom rendesen megértetni magam, itt tudok humorizálni, mert minden szót/kifejezést ismerek, stb...

2013. júl. 20. 20:00
 7/13 anonim ***** válasza:

EU-m kívüli adóparadicsomok a biztosak fiktív céggel, pénzt mindig utalsz át magadnak kis tételekben annyit, amennyit csak szeretnél vagy fizetsz a kártyáddal.


"Adóoptimalizálás" keresőszóval 100+1 céget találsz a neten, akik teljes körűen elintéznek mindent...


De őszintén, bankot raboltál vagy drogot árultál? Mert ezt az aranyat találtam a kertben dumát még itt sem hiszi el senki :D

2013. júl. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy bőröndnyi eurót nem vihetsz ki külföldre sem.
2013. júl. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tehát mi a biztos megoldás?
2013. júl. 20. 20:42
 10/13 anonim ***** válasza:

Épp eleget segítettünk szerintem bűncselekményből származó pénz tisztára mosásában...


Most már keress fel egy "pénzügyi tanácsadót", hogy segítsen tisztára mosni a pénzed.

2013. júl. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!